Mamaja lejon të dashurin “sadist” të vrasë djalin e saj të vogël, ndërsa ata bënin shaka për torturat

0
98

Një nënë lejoi të dashurin e saj “sadist” të vriste djalin e saj të vogël pas një fushate terrori, ndërsa ata bënin shaka për futjen e 15-muajshit në një “dhomë torture”.

Ish kujdestari Jake Drummond është shpallur fajtor në Old Bailey për vrasjen e djalit të të dashurës së tij, Jacob Lennon, ndërsa mamaja Louise Lennon u shpall fajtore për shkaktimin ose lejimin e vdekjes së një fëmije që kishte pranuar më parë mizorinë ndaj fëmijës.Foshnja ishte viktimë e një fushate “torturash” nga duart e 33-vjeçarit që e la të rrahur aq keq sa mezi e shihte dhe me sy aq të zinj të ngjante si një “panda”, tha gjykata.Kur mjekët e gjetën atë, pas sulmit përfundimtar, fatal të Drummond, kafka e tij ishte dëmtuar shumë nga të rrahurat.

Në tekst, çifti foli për vendosjen e të riut në një “dhomë torture” dhe gjykata pohoi se si i riu pësoi një plagë “të hapur” në penis dhe skrotum të shkaktuar nga një “vegël e mprehtë” e cila u përshkrua si “sadiste”.

Vogëlushi vdiq pasi u dërgua me urgjencë në spital, nga shtëpia e familjes në Putney, në jugperëndim të Londrës, me lëndime të rënda në kokë në gusht 2019.

Pesë ditë para vrasjes, Drummond i dërgoi 32-vjeçarit Lennon një mesazh të sëmurë duke thënë se ai po e fuste Jacobin në “dhomën e torturës” në lidhje me dhomën e tij.