Ngjarje e rëndë në Britani! Gruaja dhe dy vajzat e gazetarit të BBC vriten në Londër me shigjeta

0
18

Një aksion i gjerë policor ka nisur në veri të Londrës për një person të armatosur me shigjetë pasi ka vrarë mbrëmë tre gra, partneren dhe dy vajzat e një gazetari të rrjetit BBC, njoftojnë autoritetet.

Policia tha se po kërkojnë për 26-vjeçarin Kyle Clifford, si i dyshuar për vdekjet, i cili është në kryeqytet ose rajonin fqinjë Hertfordshire, sipas tyre.

Policia u thirr mbrëmë në shtëpinë e gazetarit ku gjeti tre gratë të plagosura rëndë, të cilat vdiqën më vonë pa mundur të shpëtoheshin.

Viktimat e vrasjes së trefishtë janë identifikuar si bashkëshortja Carol Hunt, dhe dy vajzat e gazetarit sportiv të BBC, John Hunt, njoftonte sot rrjeti shtetëror. Policia tha më herët se viktimat ishin me moshë 25, 28 e 61 vjeçe.

Një hark me shigjeta besohet se është përdorur për aktin, edhe pse policia tha se mjete të tjera mund të ishin vënë në përdorim.

Ministrja e brendshme Yvette Cooper tha se është mbajtur e informuar nga zyrtarët për ngjarjen e rëndë.

Kërkimet dhe hetimi ngjarjes vijojnë.