Një nënë nga Teksasi, SHBA u akuzua se goditi me thikë djalin e saj 4-vjeçar përpara gjyshes së djalit, i cili gjithashtu është akuzuar në lidhje me vdekjen, raporton policia nga vendngjarja.

Monica Figueroa është akuzuar për e 4-vjeçarit Grayson Hurt. Ndërsa nëna e saj, Mary Johnson, është akuzuar për rrezikimin e jetës së një fëmije, raportoi stacioni lokal i lajmeve CBS 19.

Departamenti i Policisë tha se Johnson thirri autoritetet në shtëpinë e vajzës së saj Mitchell Street rreth orës 6:40 të mëngjesit dhe i tha policisë se kishte frikë se vajza e saj kishte dëmtuar Grayson.

Policia mbërriti për të gjetur trupin e Grayson “brenda derës, pjesërisht të mbuluar me një batanije”, thanë zyrtarët. Sherifi i Qarkut Henderson, Botie Hillhouse tha se hetuesit më pas mësuan se fëmija kishte vdekur për orë të tëra, sipas CBS 19.

Johnson dyshohet se i tha policisë se ajo pa vajzën e saj në majë të një batanije që ishte mbështjellë dhe duke goditur pëlhurën duke përdorur një thikë me dorezë druri.

“Johnson dëgjoi fëmijën duke bërtitur para se ajo të shihte Figueroa duke prerë batanijen dhe më pas ulërima pushoi”, tha Hillhouse, sipas raportit.

Por Johnson dyshohet se u largua pasi vajza e saj e kërcënoi atë. Ajo thuhet se thirri policinë kur u kthye të nesërmen.

Grayson duket se kishte vdekur nga plagët e shkaktuara nga një “armë me tehe”, tha policia. Detaje në lidhje me rezultatet e ekzaminimit të autopsisë nuk janë bërë ende të ditura.

Figueroa u urdhërua të mbahej me garanci prej 2 milionë dollarësh, tregojnë të dhënat. Nëna e saj u urdhërua të mbahej me një garanci prej 250,000 dollarësh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu