Që prej pasdites një zjarr ka përfshirë disa kontenierë mbetjesh në zonën e metalurgjikut në Elbasan kryesisht në afërsi të Uzinës 12.
Zjarri vijon ende aktiv.Forcat zjarrfikëse të Elbasanit janë lajmëruar pak më parë dhe sapo kanë mbërritur në vendngjarje ku po punojnë për izolimin e flakëve dhe shuarjen e zjarrit. Paraprakisht zjarri dyshohet i qëllimshëm./Elbasani flash

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu