Një raketë kineze është rrëzuar disa kilometra larg Italisë ditët e fundit.

 

Faza e raketave kineze CZ-2C-Y35 , e lëshuar në orbitë në vitin 2014,në hapësirë dhe doli jashtë kontrollit në atmosferën e Tokës pasditen e së shtunës 21 janar në orën 16:12 me orën italiane, duke u përplasur mbi Libinë veriore me një trajektore nga Jug-Lindja në Veri.

 

Në perëndim raketa   i drejtuar drejt Greqisë perëndimore dhe Shqipërisë. Informacioni u dha vetëm sot. Mendohet që disa mbeturina nga raketa të kenë mbërritur në tokë, megjithëse duhet të jetë e vështirë kryesisht në Shqipëri, disa kilometra larg Italisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu