Etapa e tretë e rrethit çiklistik të Shqipërisë ka nisur këtë mesditë nga Elbasani.

Kjo fazë përfshin aksin rrugor Elbasan-Vlorë, me një gjatësi prej 143 km.

Një ditë më parë, u zhvillua etapa e dytë, ku fitoi greku Jorgos Butopulos. Ai e kaloi finishin i pari në itirerarin 153 kilometra Tiranë – Lushnje – Elbasan e zhvilluar të martën.

Renditjen e përgjithshme e kryeson britaniku Maksimilian Stendman. Ky aktivitet do të zgjasë deri të premten dhe në total çiklistët do të përshkojnë më shumë se 750 kilometra rrugë.

 

Top Channel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu