Një djalë i lig, i cili e mbajti nënën e tij të burgosur duke e lidhur me kabllo kompjuteri përpara se t’i kërkonte asaj të transferonte 10,000 £ në llogarinë e tij bankare, është burgosur.

Michal Strehlau kërcënoi se do të mbytej dhe do të derdhte ujë të valë mbi të, ndërsa gruaja e tmerruar iu lut që të ndalonte.

Përdoruesi i dehur i amfetaminës i nënshtroi viktimës së tij tre orë e 40 minuta torturë në shtëpinë e saj përpara se ajo të arrinte të zgjidhej dhe të shpëtonte nga një dritare, raporton HullLive .

Ai më vonë u kthye fshehurazi në shtëpinë e saj, u fsheh në papafingo dhe doli për të vjedhur ushqimin dhe për të përdorur banjën e saj kur ajo ishte jashtë.

 

Gjykata e Hull Croën iu tha se sprova e gruas së paidentifikuar ishte “me të vërtetë e frikshme” dhe “e neveritshme”.

Strehlau, 27 vjeç, pranoi tentativën për grabitje dhe burgosje të rreme të nënës së tij më 2 tetor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu