Nëntë persona u plagosën të hënën në mbrëmje kur të shtënat me armë shpërthyen përgjatë një shëtitoreje buzë plazhit në Hollywood, Florida, duke i bërë njerëzit të vrapojnë furishëm për t’u strehuar përgjatë plazhit të mbushur me njerëz në Ditën e Përkujtimit.

Të shtënat ndodhën në Hollywood Oceanfront Broadwalk pranë një dyqani komoditeti, një dyqani akulloresh Ben & Jerry dhe një dyqani sanduiçësh Subway. 

Departamenti i Policisë së Hollivudit tha të martën se hetuesit kishin marrë pamjet e vëzhgimit nga zona që tregonin dy persona që ata besojnë se ishin të përfshirë në të shtënat. Departamenti publikoi videon e vëzhgimit së bashku me imazhet e palëve të individëve dhe kërkoi që kushdo që i njeh ata të kontaktojë policinë.

Zëdhënësja e policisë Deanna Bettineschi tha se katër fëmijë nga mosha 1 deri në 17 vjeç u goditën, së bashku me pesë të rritur nga 25 deri në 65 vjeç.

Spitali Rajonal Memorial dhe Spitali i Fëmijëve Joe DiMaggio thanë të martën se ata ende po kujdeseshin për gjashtë pacientë – katër të mitur dhe dy të rritur – dhe se të gjithë janë në gjendje të qëndrueshme. Tre të rritur u trajtuan dhe u liruan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu