ZYRTARE/ Elbasani godet në merkato, firmos ish-ylli i Partizanit dhe Egnatias

0
91

Emiljano Musta është zyrtarisht një futbollist i Elbasanit. Lajmin e konfirmon vetë klubi më në fund me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Emiljano Musta është verdheblu. Musta rikthehet në shtëpi pas një dekade eksperiencë në elitën e futbollit shqiptar. Emiljano eshte aktivizuar me ekipin Egnatias, Partizanit, Teutës, Laçit, Kukësit etj”, shkruan klubi.

Elbasani realizon një goditje në merkato duke blinduar krahun e majtë të mbrojtjes me një lojtar me mjaft eksperiencë në futbollin shqiptar. Gjithashtu, si një djalë i qytetit ai do të ketë një peshë tjetër në skuadër dhe mes tifozërisë.