Chelsea bën vetëvrasje në limit, djemtë e Potter befasohen nga Everton

0
49

Chelsea i ka ikur nga duart fitorja në Premier League.

Blutë e Londrës po udhëhiqnin 2-1 me golat e Felix dhe Havertz por Everton barazoi në 90′ me Simms duke i marrë bluve një pikë dhe me sfidën që përfundon 2-2.

Chelsea mbetet në vendin e 10 me 38 pikë, ndërsa ndeshjen e  radhës pret në shtëpi Aston Villan. SHIKO GOLAT /G.D abcnews.al/