Duel që ndikon për fatin e Shqipërisë, ja si rreshtohen skuadrat në Spanjë-Itali

0
28

Spanja dhe Italia ndeshen me njëra-tjetrën në Gelsenkirchen, me të dyja skuadrat që duan tre pikët për t’u kualifikuar, teksa në lojë është disi edhe fati i Shqipërisë.

“La Roja” vjen nga një fitore bindëse me rezultatin 3-0 përballë Kroacisë, duke konfirmuar veten si pretendent për të ngritur titullin në fund.

Nga ana tjetër, “Azzurri” arriti të mposhte Shqipërinë me rezultatin 2-1 dhe kërkon me çdo kusht të ruajë titullin që fitoi përpara 3 vitesh.

FORMACIONET ZYRTARE:

SPANJA: Unai Simon, Carvajal, Laporte, Le Normand, Cucurella, Pedri, Rodri, Ruiz, Yamal, Williams, Morata.

Trajner: L. De La Fuente

ITALIA: Donnarumma, Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco, Barella, Jorghino, Frattesi, Chiesa, Pellegrini, Scamacca.

Trajner: L. Spalletti

 

Top Channel