24.4 C
Elbasan

KATEGORIA

AKTUALITET

I dënuar për vrasjen e Klodian Rashës, Nevaldo Hajdaraj ankimon vendimin, rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish polici i skuadrës “Shqiponja” Nevaldo Hajdaraj ka ankimuar vendimin e dëmimit ka ankimuar vendimin e dënimit të dhënë nga Gjykata e Apelit dhe...

Rama vizitë në Turqi, merr pjesë në TRT World Forum, ndan fotot krah Erdogan

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Turqi për të marrë pjesë në TRT World Forum. Lajmin e ka bërë publik vet Rama përmes disa...

Italia publikon raportin: 105 minorenë shqiptarë të pashoqëruar kanë kërkuar strehim në 1 muaj

105 minorenë shqiptarë të pashoqëruar kanë hyrë në Itali e kanë kërkuar strehim nga shteti italian. Ky është raporti i fundit nga Ministria italiane e...

Samiti historik në Tiranë, Rama: Shenjë e mirë për “martesën” me BE-në

Samiti i djeshëm BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë ishte një ngjarje historike për Shqipërinë, kështu është shprehur kryeministri Edi Rama gjatë fjalimit të tij sot...

“Ju sollëm diellin, vlerësojeni!”, Rama “i ngazëllyer” për samitin: I patë të gjithë të lumtur, këtu është ‘Rock & Roll’ jo si në Bruksel

Kryeministri i vendit Edi Rama është shprehur shumë entuziat për zhvillimin e samitit BE-BP për herë të parë në Tiranë. Ai u shpreh para...

LAJM I FUNDIT/ Bordi ndryshon sërish çmimet e karburanteve, me sa do të shiten nafta dhe benzina

Vendim i Bordit të Transparencës 06.12.2022 Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 6 Dhjetor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen...

U sulmua në protestë, Basha i del krah Berishës: Dhuna nuk është kurrë zgjidhje, ngjarja të hetohet dhe të zbardhet plotësisht

” Dhuna nuk mund të jetë kurrë zgjidhje”. Kështu ka deklaruar ish kreu i PD Lulzim Basha pas incidentit të ndodhur sot në protestë...

Çfarë po paralajmëron Meta? Kreu i PL: Koha e fjalimeve ka mbaruar, sulmi ndaj Berishës i orkestruar nga pjella bastarde

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta paralajmëroi sot se ka mbaruar koha e fjalëve dhe fjalimeve, duke iu referuar edhe sulmit të paprecedentë...

Tirana nesër kryeqyteti Europian, KE zbardh temat e diskutimit dhe agjendën zyrtare të Samitit

Zbardhet agjenda e Këshillit të Europës, katër temat që do të diskutohen nesër në Tiranë. Pasojat e agresionit rus në Ukrainë, siguria kibernetike, përforcimi i...

Ndryshon qëndrim Vuçiç: Do të shkoj nesër në Tiranë, do të luftoj për interesat e popullit tonë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se do të shkojë në Tiranë në Samitin e BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor për të luftuar...

Lajmet e fundit