31.4 C
Elbasan

KATEGORIA

AKTUALITET

Doli e tha s’më kanë rrahur, dosja për Rezart Veleshnjën. U dhunua për një parkim me shoferin e një pastiçerie

Rezart Veleshnja, një nga aktorët e programit televiziv “Portokalli” është rrahur me grushte dhe sende të forta me një persona tjetër, i cili rezulton...

Zhduken dhjetëra fëmijë shqiptar që kaluan Kanalin Britanik të pa shoqëruar nga prindërit, autoritetet i tremben shfytëzimit të tyre

Pothuajse 20% e fëmijëve emigrantë të pashoqëruar nga Shqipëria të marra nga Këshilli i Qarkut Kent këtë vit janë zhdukur, ka gjetur BBC. Autoriteti vendor ka...

Vrasja e 19 vjeçares shqiptare nga i dashuri në Greqi, zbulohen emrat dhe vendi ku u fsheh arma e krimit

Zbulohen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 19 vjeçares në Pirea të Greqisë nga i dashuri saj 24 vjeçar, të dy me...

Bordi i Transparencës mblidhet sërish, ndryshojnë çmimet e karburanteve

Bordi i Transparencës është mbledhur sërish teksa ka caktuar çmimet e reja të karburanteve. Nafta është rritur me 3 lekë krahasua me një ditë më parë....

Konflikti me armë për Primaret në Kurbin, përjashtohen nga gara dy kandidatë

Pas konfliktit me armë në degën e PD në Kurbin, sa i takon Primareve, janë përjashtuar nga gara dy kandidatë . Në njoftim bëhet me dije...

Fëmija merr HIV/AIDS në spital, prindërit e tij negativ, rasti ende nën investigim

Një fëmijë vetëm 1 vjeç është infektuar me HIV/ AIDS në spital. Prindërit rezultojnë negativ ndaj dyshimet janë se fëmija është infektuar si rezultat i...

Kreu i policisë së shtetit thërret në takim disa përfaqësues të PD-së

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka thirrur në takim disa përfaqësues të Partisë Demokratike. Mësohet se Rrumbullaku do të japë arsyet e...

Braçe do të lërë mandatin si deputet? Rama: Kush flet për atë institucion të PS-së të hajë njëherë….

I pyetur se a ka pasur një kërkesë nga deputeti Erion Braçe për lënien e mandatit, kryeministri i vendit Edi Rama nuk e ka...

Vrau kolegun në komisariat Ludjan Zaimi: Ju lë amanet babin dhe mamin….

Gjykata e Tiranës ka zhvilluar seancën e parë ndaj ish-policit Ludjan Zaimi, i cili vrau kolegun e tij në ambientet e komisariatit. Gjykata nuk pranoi gjykimin...

OTP Bank Albania dhe Alpha Bank Albania bëhen një bankë duke vijuar si OTP Bank Albania

OTP Bank Albania njofton përmbylljen e objektivit të parë të procesit të shkrirjes mes Alpha Bank Albania dhe OTP Bank Albania; nga sot 1...

Lajmet e fundit