14.4 C
Elbasan

KATEGORIA

BOTA

Bilanci Botëror: Mbi 9 milionë të infektuar me Covid-19 në mbarë botën

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila merret me grumbullimin e të dhënave mbi pandeminë, në mbarë botën pozitiv ndaj koronavirusit janë diagnostikuar gjithsej...

Vezhguesit e qejve

Autoritetet në kryeqytetin ukrainas, Kiev, thanë se një person ka humbur jetën pas shpërthimit të gazit në një pallat 9-katësh. Shërbimi Shtetëror i Urgjencës përmes...

“Unaza e Zjarrit”, eklipsi diellor që ofroi spektakël

Vëzhguesit e qiejve në një varg vendesh nga Afrika Perëndimore deri në gadishullin arabik, indi dhe Lindjen e Largët panë këtë të dielë një...

50 000 viktima nga COVID-19 në Brazil, qindra të tjera në Meksikë dhe Indi

Për shkak të koronavirusit të ri, në 24 orët e fundit në Brazil janë shënuar 1 022 vdekje, në Meksikë 387 ndërsa në Indi...

Turqia shënon regres në luftën ndaj Covid-19

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan tha se Turqia ka shënuar regres në betejën kundër koronavirusit, por fokusimi në higjienë, përdorimin e maskave dhe...

Tronditet Moska! Ish i dashuri neonazist masakron dhe lë të vdekur studenten e familjen e saj

Elizaveta Khlyupina, 23 vjeçe u prangos para se të torturohej dhe vritet nga Sevastyan Putintsev, 21 vjeç, i cili më pas kreu dhe vetëvrasje. Një...

RUSI – Zjarret djegin 10 000 kilometra katrore pyje

Gjatë javëve të fundit në Rusi janë regjistruar mbi 6 000 zjarre, që kanë konsumuar më shumë se 9 900 kilometra katrore pyje, njoftoi...

Italia vazhdon betejën me Covid-19, 49 viktima e 262 të infektuar

Italia vazhdon betejën e saj kundër pandemisë Covid-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 49 viktima e 262 të infektuar me koronavirus. Numri i...

U kthye vonë në shtëpi, babai i merr jetën të bijës me shufër hekuri

Babai qëllon për vdekje vajzën e tij në Iran, në një tjetër vrasje për nder, që trondit vendin. Ai ndërmori aktin ekstrem pasi e bija...

Fondet për Coronën DW: Krerët e BE dakord por grindja për detajet zhvendoset në korrik

Ajo për të cilën janë të një mendimi krerët e BE është që të ketë një fond ndihmash për krizën e Coronës. Por grindja...

Lajmet e fundit