18.4 C
Elbasan

KATEGORIA

KRONIKË

Durrës, kryen 11 vjedhje, prangoset 21 vjeçari, procedohet 17-vjeçari

Arrestohet në flagrancë një 21 vjeçar i dënuar më parë për vjedhje, si dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër. Sekuestrohen  në cilësinë e...

U godit me thikë nga fqinji, vdes në spital 46-vjeçari, autori kapet në Mallakastër

Ndërron jetë në spitalin e Fierit 46-vjeçari, Përparim Seiti, i cili u plagos në orët e mesditës së sotme me thikë nga një 31...

I riu tentoi të vetëdigjet para Kryeministrisë, policia ndërhyn në kohë

Një i ri ka tentuar të vetëdigjet para kryeministrisë në Tiranë.Policia ndërhyri menjëherë dhe parandaloi aktin duke e shpëtuar personin në fjalë. Mësohet se bëhet fjalë...

LAJM I FUNDIT/ I rrëzohet paleta me tulla teksa po punonte me vinç, përfundon në spital në gjendje të rëndë 37-vjeçari

Në datën 18.07.2020, në lagjen nr. 3, gjatë punës si vinçier në një objekt ndërtimi, shtetasi E. O., 37 vjeç, banues në fshatin Vloçisht,...

Shpejtësi deri 170 km/h, policia pezullon gjatë natës 15 patenta

Policia Rrugore vijon të ushtrojë kontrollet me radar edhe gjatë orëve të vona të natës, në akset kryesore të vendit. Policia e Shtetit bën të...

Kultivoi fidanë me kanabis, dronët ‘kapin’ 28-vjeçarin

Një 28-vjeçar u arrestua në flagrancë nga policia e Shkodrës, pasi kishte kultivuar fidanë me kanabis, në një sipërfaqe të pyllëzuar Kontrollet nga toka dhe...

Shpërthen bomba, humb jetën 46-vjeçari

Humb jetën një 46-vjeçar si pasojë e një shpërthimi në Kamenicë të Korçës. Dyshohet se ka shpërthyer një bombë e vjetër e mbetur që prej...

U gjend e masakruar: Varroset sot adoleshentja shqiptare në Greqi, flet polici me të cilin kishte takim

Sot në orën 18:30 do të mbahet funerali i 16-vjeçares shqiptare e cila u gjend e pajetë në pyllin e oborrit të kishës Profiti...

“Pendohet” Zani Çaushi, tërheq kërkesën për lirim me kusht

Sipas bruimeve të Ora News Zani Çaushi tërheq kërkesën për lirim me kusht. Ai mbërriti sot në orën 10:00 në gjykatën e Korçës seanca për...

Kërkoi lirinë, i “forti” i Vlorës mbërrin në Gjykatë, “blindohen” rrugët e Korçës

Ish-kreu i Bandës së Vlorës Zani Çaushi ka dalë sot në orën 10.00 përpara “Togave të zeza” të Korçës për të kërkuar lirimin me...

Lajmet e fundit