23.4 C
Elbasan

Incineratorët, Rama “ndez gjakrat” me Ahmetajn: Nëse do kisha bërë gjykatësin, gjërat do kishin qenë shumë më keq

Në bashkëbisedimin me gazetarët në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama u pyet edhe për deklaratën e ish-zv. kryeministrit Arben Ahmetajt që të mos bëjë gjykatësin lidhur me aferën e inceneratorëve.

Shkurtimisht, Rama deklaroi se nëse do kishte bërë rolin e gjykatësit, gjërat do kishin qenë shumë më keq për ata që duan që ai të bëjë rolin e gjykatësit.

“Nëse unë do kisha bërë rolin e gjykatësit, gjërat do kishin qenë shumë më keq për ata që duan që unë të bëj rolin e gjykatësit”, tha Rama.

ora tv

Lajme të tjera

Zbuloi tradhtinë/ Vajza e kryeministrit të Dubait i bën të ditur divorcin burrit me një postim në Instagram

Një zhurmë të madhe ka shkaktuar në Emiratet e Bashkuara Arabe lëvizja e vajzës së kryeministrit të Dubait , Princeshës Sheikha Mahra Bint Mohammed...

Mjaltë me Kanellë – Si të Bëni Vetë Antibiotikun Natyral

Mjalti me kanellën janë ndër produktet më të kombinuara të kuzhinës, të cilat së bashku janë shumë efikase kundër disa problemesh shëndetësore. Mjalti është i...

Debate në KLP, Tiranës dhe Elbasanit i mungojnë 51 prokurorë

Anëtarët e këshillit të lartë të prokurorisë I ashpërsuan sërish tonet me njëri-tjetrin. Pika që nuk ranë dakord ishte ajo e transferimit pa pëlqim...

7 të vdekur nga zjarri në një apartament në Francë, dyshohet të jetë i qëllimshëm

Shtatë persona, përfshirë tre fëmijë dhe nënën e tyre, vdiqën të enjten në atë që autoritetet dyshojnë se ishte zjarrvënia, që shkatërroi një apartament...

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagoset një person, arrestohet autori i dyshuar

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e së enjtes në Durrës. Raportohet se një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në zonën...

Emri/ Arrestohet shqiptari në Londër, dyshohet se ka vrarë një 19-vjeçar brenda në makinë

23-vjeçari shqiptar, Kevin Peraj, është arrestuar nga Policia e Londrës me akuzën për vrasje.Ai u arrestua të martën, më 16 korrik, si i dyshuar...