26.4 C
Elbasan

VIDEO/ Droni kamikaz shkatërron kullën ruse

Një dron kamikaze i nisur nga një regjiment vullnetar ukrainas ka shkatërruar një kullë vëzhgimi në Rusi.

Grupi vullnetar Kraken, i cili u formua në ditën kur trupat ruse pushtuan Ukrainën, ka publikuar pamjet që pretendojnë se tregojnë kullën e vëzhgimit Grenadier në rajonin Bryansk duke u goditur nga droni.

Ata thanë se forcat e saj të inteligjencës “shkatërruan” kullën.

Agjencia e inteligjencës së mediave sociale Storyful ka konfirmuar se vendi i sulmit është Nekislitsa në rajonin Bryansk – afër kufirit Rusi-Ukrainë.

Shikoni KËTU momentin kur kulla shpërthen në flakë.r.t/abcnews.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajme të tjera

FOTO: Luana Vjollca pa të brendshme në ishujt grekë

Greqia ishte destinacioni i radhës për moderstoren Luana Vjollca. Ajo ndau disa fotografi, ku shfaqet tejet joshëse, por edhe shumë provoktaive.Nga pamjet e ndara...

Zjarri i Shtatorit që do të djegë Elbasanin, Kukësin, baballaret e mamallaret e kombit !

Nga Erion Murataj Pak ditë na ndajnë nga Shtatori. Jemi mësuar ta jetojmë plot shpresë si ato të përvëluarat emigrantët për tu martuar. Edhe pse kohët...

Nuk iu bind policisë dhe hodhi në tokë pistoletën, në kërkim 27 vjeçari, nën hetim dy të tjerë

Një 27 vjeçar është shpallur në kërkim dhe dy të tjerë janë proceduar penalisht nga policia e Tiranës pasi nuk i janë binfur urdhrit...

Instituti i Gjeoshkencës paralajmëron përmbytje për ditën e nesërme, qytetet e rrezikuara

Instituti i Gjeoshkencës ka bërë me dije se ditën e nesërme pritet të ketë reshje me intensitet të lartë, të cilat do të jenë...

Elton John dërgohet me urgjencë në spital pasi pësoi një rënie në një vilë franceze

Sir Elton John e kaloi natën e së dielës në spital pas një rënieje brenda rezidencës së tij në Nice, Francë. Legjenda e muzikës 76-vjeçare...

Krim i rëndë në Itali, vritet me thikë e moshuara, dyshohet se…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një e moshuar 70-vjeç është masakruar me thikë. Krimi u regjistrua në një dyqan ku...