20.4 C
Elbasan

Dita nis me diell, ngrica në disa zona, si do jetë moti sot

Moti do të jetë me kthjellime në zonën veriperëndimore, përgjatë luginave në verilindje dhe Juglindje do të kemi fenomenin e mjegullës por edhe prani të ngricave. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdetin e Jonit. Valëzimi do të jetë i forcës 2- me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     -3/12°C
Zona e ulët         -1/17°C
Zona bregdetare 6/16°C

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajme të tjera

Arsyet Përse nuk Duhet t’i Hidhni Fijet e Bananeve

Bananet janë ndër frutat më të mira për shëndetin e organizmit. Si fruti ashtu edhe lëkura ofrojnë një sërë vlerash të rëndësishme për mirëqenien tonë. Banania është...

Furtunë dhe përmbytje! Bashkia e Lezhës del me një paralajmërim të fundit për qytetarët

Nëpërmjet një njoftimi publik bashkia e Lezhës ka paralajmëruar qytetarët duke u bërë thirrje që pasnesër mbrëma duke u gdhirë data 29 rreth orës...

Rita Ora me flamurin serb/ Kengëtarja shqiptare: Nuk e dallova dot në skenë

Këngëtarja me famë botërore, ka performuar të shtunën në Festivalin në Hungari. Teksa këndonte hitet me të fundit, ajo shfaqet me një flamur i...

Rrezik nga insektet e gjarpërinjtë, varrezat publike në Elbasan mbulohen nga bimësia

Ndonëse ngjajnë me varreza historike që koha i ka mbuluar me harresë dhe bimësi, në fakt këto janë varrezat publike të Elbasanit. Bimësia e...

52-vjeçari gjendet pa shenja jete nga familjarët, dyshohet se është vetëvrarë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Proganat të Tepelenës mbasditen e kësaj të diele. Një 52-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij, dyshohet...

Shisnin drogë me doza, arrestohen dy persona në Korçë, policia iu sekuestron edhe…

Dy qytetarë në Korçë kanë rënë në prangat e Policisë, pasi ishin akuzuar për shitje të lëndëve narkotike. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije...