24.4 C
Elbasan

PARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME

Sipas MeteoAlb: Pësra i përket, Territorit Shqiptar do të vijojë në ndikimin e masave të ftohta me origjinë verilindore duke sjellë ngrica dhe temperatura të ulëta në të gjithë vendin. Herë pas here pritet shtim i vranësirave duke rrezikuar reshje dëbore në 80% të territorit. Megjithatë reshjet do të jenë në sasi të pakta. Nuk përjashtohen edhe shira të dobët e lokalë përgjatë shtrirjes perëndimore. Prezenca e lartë e lagështirës në ajër në të gjithë vendin, do të bëjë që i ftohti të ndjehet edhe më shumë SIDOMOS në kryeqytet.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në mëngjrs dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi kryesisht juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë./abcnews.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajme të tjera

LAJMI I FUNDIT/ Aksident me vdekje në Sukth

Një aksident me pasojë vdekjen është regjistruar në Sukth mbrëmjen e sotme. Mësohet se ka humbur jetën një shtetas i moshës 55 vjeçare. Vijon...

Çfarë ka Brenda Mishit të Sufllaqeve – Të Vërtetat e Cilësisë dhe Sigurisë

Sufllaqet janë një ushqim i shpejtë mjaft popullor në Shqipëri i huazuar nga Greqia dhe Turqia. Mishi shërbehet me pite, sallatë, patate të skuqura dhe...

Helmimi i të rinjve polakë/ AKU: Po kontrollojmë të gjithë subjektet sipas itinerarit të tyre

Policia ka dalë me një njoftim zyrtar, në lidhje me situatën në spitalin e Vlorës. Në njoftim thuhet se janë 41 turistë polakë, të...

PAMJET/ Shembet ura në Gramsh sapo kaluan autobusët e linjës

Një urë që lidh fshatin Kukur me qytetin e Gramshit është shembur pasditen e sotme, duke u bërë rrezik për banorët e zonës. Mesohet se...

Mbi 100 milionë euro për riciklimin e mbetjeve në Fier e Elbasan? Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me raportimet se qeveria ka vendosur mbi 100 milionë lekë për të ricikluar mbetjet e Fierit dhe Elbasanit...

Rreth 20 turistë paraqiten në spitalin e Vlorës, dyshohet se janë helmuar nga ushqimi

Rreth 20 turistë u paraqitën pasditen e së premtes në spitalin e Vlorës. Turistët kanë pësuar helmim nga ushqimi në një prej anijeve turistike që...