37.4 C
Elbasan

Rudina Hajdari: Të ishte gjallë babai im, nuk do ishte Basha në PD! Ia kthen Patozi: As ti nuk do ishe

Ish-deputetja Rudina Hajdari, teksa fliste për “8 Dhjetorin” është shprehur se po të ishte gjallë babai i saj, Azem Hajdari, Lulzim Basha nuk do të kishte hyrë në Partinë Demokratike.

Kësaj deklarate në Top Story, ju përgjigj me humor politikani tjetër Astrit Patozi, i cili tha se nëse nuk do të ishte Lulzim Basha, rrjedhimisht s’do të ishte as ajo.

Hajdari: Do doja ta kisha gjallë sot jo për veten time. Do ishte një lloj protagonizmi. Nuk mendoj që do të kishim një Bashë në PD.

Patozi: As ti s’do të ishe se do ishte ai.

Hajdari: Unë asnjëherë nuk e kam pretenduar këtë , por ishte ajo lloj historie që më inkurajoi do zgjidhja një rrugë tjetër, madje do isha shumë e lumtur me një profesion tjetër.

Patozi: Ishte për humor.

Pollo: Jemi 30 vite më vonë, vlerat nuk ndryshojnë por interpretohen, një periudhë 30-vjeçare është e gjatë, prandaj në këtë mënyrë do të doja ta xhustonim bisedën, u tha në fillim, kryesisht nga propaganda, ishte e nxitur nga Ramiz Aalia, ishte marrëveshja e Sigurimit të Shtetit. Nuk kam parë që të provohet diçka e ngjashme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajme të tjera

“Prindërit u thyejnë vezë në kokë fëmijëve për argëtim”, trendi në TikTok ngjall debat: Po i godisni fëmijët me salmonelë ballit

Kush ka një llogari në TikTok është e pamundur të mos jetë përballur me trendin më të  fundit; Prindërve që ngarkojnë video në platformë...

Qeveria gjermane pajtohet t’i lehtësojë procedurat për marrje të shtetësisë

Kabineti gjerman i ka miratuar më 23 gusht planet për ta lehtësuar rrugën drejt shtetësisë për emigrantët dhe për të lejuar më shumë njerëz...

Elbasan/ Arrestohet një burrë dhe procedohen 4 të tjerë

DVP Elbasan/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 4 të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan...

“Do të na djegin”, shqiptari mbyll emigrantët në rimorkio, i fajëson për rënien e zjarreve në Greqi

Videoja e një qytetari në Aleksandropoli duke dalë në rrugët e qytetit dhe duke “arrestuar” emigrantë ka ngjallur zemërim tek të gjithë. Astrit Tota,...

Rreth 100 mijë njerëz evakuohen në Pakistan për shkak të përmbytjeve

Shërbimet e emergjencës në Pakistan bënë të ditur më 23 gusht se rreth 100 mijë njerëz janë evakuuar nga fshatrat e përmbytura në provincën...

Paraburgimi i Durrësit “mikpret” politikanët/ Nga Alla te Dako, nuk mungon dhe një i djathtë

Disa emra politikanësh gjenden atje. SPAK ka bërë të mundur muajt e fundit që klasa politike që gjendet pas hekurave të zgjerohet. Kryebashkiaku i PS-së...