24.4 C
Elbasan

Parashikimi i motit për këtë të dielë

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura.

Në orët e mëngjesit të kësaj së diele përgjatë luginave do të ketë prezencë të mjegullës së dendur.

Era pritet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1 ballë.

Temperaturat minimale do të jenë me rritje e mëngjes 1- 8 grade , temperaturat maksimale do të luhaten 12 – 14°C në veri , 16 -20°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Lajme të tjera

Autogol i Calafiori kalon Spanjën në fazën tjetër

Janë ekipi i dytë, pas Gjermanisë, i kualifikuar për në fazën me eleminim direkt, të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024, me “iberikët” e...

Banorët e fshatit Dëshiran në Belsh kundër bashkisë që do të japi pyllin e fshatit tek privati

Banorët e fshatit Dëshiran kanë prishur një dëgjesë publike që bashkia Belsh kërkoi të mbante me ta, për dhënien me qera të një sipërfaqe...

Ilir Meta zyrtarizon ndarjen me Monika Kryemadhin

Ish-presidenti Ilir Meta ka konfirmuar ndarjen nga Monika Kryemadhi. Në një intervistë të dhënë për emisionin ‘Çim Peka Live’ në SyriTv, ai tha së është...

Duel që ndikon për fatin e Shqipërisë, ja si rreshtohen skuadrat në Spanjë-Itali

Spanja dhe Italia ndeshen me njëra-tjetrën në Gelsenkirchen, me të dyja skuadrat që duan tre pikët për t’u kualifikuar, teksa në lojë është disi...

Ushtroi aktivitet me muzikë pas orarit të lejuar, procedohet administratori i ‘beach bar-it’

Procedohet penalisht administrator i një subjekti beach bar në Vlorë, pasi u konstatua duke ushtruar aktivitet me muzikë jashtë orarit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

LIVE DANIMARKË-ANGLI/ Shpërthen festa e “Tre Luanëve”, Kane gjen rrugën e rrjetës (VIDEO)

Danimarka dhe Anglia ndeshen me njëra-tjetrën në Mynih, në sfidën e raundit të dytë në Grupin C. “Tre Luanët” janë vetëm një fitore larg kualifikimit...